مرکز معاینه فنی خودروهای سبک آزادی کد ۲۰۰۳

مرکز معاینه فنی آزادی:

مرکز معاینه فنی خودروهای سبک آزادی از شنبه مورخ ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰ در محل جدید واقع در:

بزرگراه پیامبر اعظم (سنتو) – بلوار سجادیه – سجادیه ۷۳ تلفن: ۰۵۱۳۶۹۱۸۸۱۲
آماده خدمت دهی به دوستان و مشتریان گرامی می باشد.

لینک آدرس گوگل مپ:

https://goo.gl/maps/ogkiH2ZwnMRzJxDm8

ساعات کاری:

شنبه الی چهارشنبه ۱۵:۳۰-۷:۳۰

پنجشنبه ۱۲:۳۰-۷:۳۰

جمعه ۱۲:۳۰-۸:۰۰

Google Map QR Code
لطفا برای دسترسی سریع تر به آدرس، بارکد گوگل مپ بالا را اسکن نمایید.

مرکز معاینه فنی خودروهای سبک آزادی جزء اولین مراکز معاینه فنی در مشهد مقدس می باشد. این مرکز به علت قرار گرفتن در بزرگراه آزادی (جاده مشهد قوچان معروف به جاده سنتو) پاسخگوی شمار زیادی از ساکنان و مسافران عزیز می باشد.

آدرس قدیم مرکز: مشهد – بزرگراه آسیایی – بین آزادی ۱۱۳ و ۱۱۵ (جنب نمایندگی ۳۰۱۵ ایران خودرو)

تلفن:   36655005-051

فکس:   36650121-051

مراحل اخذ معاینه فنی

طبق قانون خودروهای سواری تولید داخل و خارج که از زمان تولید آن ها بیش از  ۴ گذشته باشد ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی هستند. خودرو های بنزینی تنها نیاز به اخذ معاینه فنی بنزینی دارند اما نیاز است که مخزن خودرو های دوگانه سوز نیز از طریق بازرسی چشمی بررسی شود و در صورتی که مخزن بازرسی شده نیاز به تست هیدرواستاتیک داشته باشد، اخذ گواهی آزمون هیدرو استاتیک الزامی می شود. خودروهایی که برای مخازن خود گواهی هیدرواستاتیک اخذ کرده‌اند مجددا باید به مرکز بازرسی چشمی مراجعه کرده و گواهی بازرسی چشمی را دریافت نمایند و سپس به مرکز معاینه فنی بنزینی مراجعه نمایند.

معاینه فنی بنزینی

برای اخذ گواهی معاینه فنی بنزینی به یکی از مراکز معتبر ثبت شده در سامانه سیمفا مراجعه کنید.

مراحل انجام معاینه فنی و مواردی که مورد بررسی قرا می گیرند بدین صورت است:

پذیرش خودرو

تصویر پلاک خودرو توسط دوربین پلاک خوان دریافت می شود و اطلاعات کارت ماشین از ناجا استعلام می شود. اطلاعات مورد نیاز (نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه) از شخص مراجعه کننده اخذ می شود و با پرداخت هزینه ۳۷ هزار تومانی پذیرش خودرو انجام می شود.

بررسی ظاهری خودرو

در این مرحله خودرو از بابت شکسته نبودن شیشه ها و آینه ها ، سلامت کامل چراغ ها، وضعیت لاستیک ها، عدم دودزا بودن خودرو، استاندارد بودن ظاهر خودرو و … مورد بررسی قرار می گیرد. بستن ادوات و تجهیزات غیر استاندارد بر روی خودرو یکی از عوامل مردودی در این مرحله است.

آزمون های آلایندگی

با توجه به افزایش روز افزون گازهای آلاینده در هوا ، بررسی گازهای آلاینده یکی از مراحل حائز اهمیت می باشد. در این مرحله گازهای آلاینده خروجی از اگزوز اندازه گیری می شود.

آزمون های فنی

در آزمون‌های فنی مواردی از جمله آلایندگی خودرو، وضعیت دقیق ترمز، کمک فنر و لغزش جانبی به وسیله دستگاه های مربوطه بررسی می‌شوند.

سیستم تعلیق

مرحله بعد بررسی سیستم تعلیق خودرو می باشد. یک از وظایف سیستم تعلیق خودرو مربوط به جذب نوسانات و ارتعاشات وارد به چرخ‌ها بر اثر ناهمواری‌های جاده می باشد که برکیفیت سواری دادن خودرو تاثیر گذار است. وظیفه دیگر سیستم تعلیق، کیفیت هدایت و کنترل خودرو می‌باشد.

صدور گواهی

در صورت پذیرفته شدن خودرو در تمامی مراحل تست، گواهی معاینه فنی (دارای مهر برجسته) با اعتبار یک ساله به فرد تحویل داده می شود. در صورت تایید نشدن خودرو ، برگه نتایج آزمون که علل مردودی در آن ذکر شده است ، جهت رفع نواقص به مراجعه کننده ارائه می شود.

منبع: مراحل اخذ معاینه فنی